Výhodné sety

Set-ucto

Podporujeme QR Platbu

qr

Naše programy nyní nově

generují kód pro QR platbu

Vytisknout

 

Popis agendy programu na podvojné účetnictví

pořízení účetních dokladů

pořízení faktur došlých

pořízení poč. stavů zadání měsíce a deníku
pořízení účetních dokladů pořízení faktur došlých pořízení poč. stavů pořízení poč. stavů

 

Deníky účetnictví

slouží k pořízení dat účetnictví účetním způsobem bez potřeby dalšího výstupu (faktura, pokladní doklad apod.). Účetní deníky je možné pořizovat z agendy účetnictví i denních akcí, kde je pro pořizování nejčastějších dat usnadněn přístup. Deníky jsou členěny vždy podle měsíce a čísla deníku. Počet deníků v rámci jednoho měsíce je omezen na 99. Číslování deníků slouží při větším množství dat pro přehlednější členění dat v rámci jednoho měsíce. Např. Deníky banky kde deník 01 může být pro komerční banku a deník 02 pro ČSOB.

Deníky faktur

faktury došlé i vystavené se pořizují do samostatných deníků. Faktury vystavené je možné též vystavit v agendě fakturace (v případě, že požadavkem je na výstupu vytištěná faktura). Ve fakturaci se již rovnou provádí rozúčtování faktury na základy a DPH. Je zde řada pomocných funkcí, které tuto operaci usnadňují. U deníků faktur je navíc jedna speciální volba, která umožňuje kontrolu variabilních symbolů došlých faktur.

Deníky účetních dokladů

účetní deníky se kromě klasického členění dle čísla měsíce a deníku dále člení na deníky běžné, bankovní a pokladní. Stejně jako do deníků faktur i do účetních deníků se data pořizují rozúčtované na základ a DPH s příslušnými účty. I zde fungují šablony dokladů a pomůcky pro snadnější rozúčtování dokladů.

Počáteční stavy

deníky počátečních stavů jsou speciální deníky, které se naplňují při přechodu z jiného účetnictví (ručně nebo importem) nebo ročním chodem pro začátek roku. Tyto deníky by měly být upravovány s velkou pečlivostí, protože jejich změna ovlivňuje veškeré sestavy, které počítají s počátečními stavy. Deník počátečních stavů s pořízenými daty je přístupný pouze v lednový (to neplatí při zahájení účtování v průběhu roku).